Raiola zbulon ekipin e ri të De Ligt

10:43 | 05 Qershor 2019

Matthijs de Ligt, ka pesë oferta në tavolinë, duke përfshirë edhe një nga Juventusi.

Kapiteni Ajaxit,është njeriu më i kërkuar në Evropë këtë verë dhe agjenti i tij Mino Raiola është duke bërë të gjitha mundësitë për të fituar sa më shumë nga klienti tij, përcjell ORAinfo.

Sipas njoftimeve, pesë protagonistët janë Juventusi, PSG, Manchester United, Liverpooli dhe natyrisht Barcelona.

United duket se është përjashtuar për shkak të dëshirës së De Ligt për t’u shfaqur përsëri në Ligën e Kampionëve.

PSG thuhet se ka ofruar një ofertë marramendës për talentin e ri dhe është thënë të jetë opsioni i zgjedhjes së agjentit Raiola për shkak të xhepat e tyre të thellë.

Por është Liverpooli, ekipi ku ai mund të formojë një partneritet të frikshëm në qendër mbrapa me kolegun e tij kombëtar Van Dijk.

Juventusi shihet si i opsion i pamundur për të rrëmbyer holandezin, por siç e kemi parë në këtë sagë transferimi gjatë javëve të fundit, situata mund të ndryshojë me shpejtësi./ORAinfo/

Komento: