Rakiqit që tha se me Albin Kurtin e organizoi rrahjen e djalit të tij, i kundërpërgjigjet Rashiq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rakiqit që tha se me Albin Kurtin e organizoi rrahjen e djalit të tij, i kundërpërgjigjet Rashiq

17:58 | 23 Shkurt 2021

Rashiq ia kthen Rakiqit që tha se me Albin Kurtin e organizoi rrahjen e djalit të tij.

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka akuzuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se e ka organizuar sulmin ndaj të birit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Ndërsa, pak më parë Kryetari i Partisë Progresiste serbe në Kosovë, Nenad Rashiq në një konferencë për media ka folur rreth sulmit që i ndodhi djalit të tij, Nikolla Rashiq dje në Graçanicë.

Ndër të tjera ai është pyetur edhe për komentin e Rakiqit.

Nenad Rashiq e ka quajtur koment të pandershëm.

“Për mua është koment i pandershëm dhe duhet ta kenë për nderë ata që bëjnë këso komente. Për të rriturit nuk ke si i komenton këto… Nëse unë kam qenë organizator i asaj që djalit tim të rrahet dhe t’i thyhen dhëmbët, a do të ishte ai i përgjegjshëm që ai t’i shkaktonte djalit të tij lëndime të tilla… Unë them vetëm që t’i vijë turp të gjithëve që mendojnë kështu”, tha ai.

Komento: