Ramsey refuzoi top- skuadra për Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ramsey refuzoi top- skuadra për Juventusin

15:49 | 13 Shkurt 2019

Para se të binte dakord për t’u bashkuar me Juventusin, Aaron Ramsey njoftohet se ka folur me Real Madridin dhe Barcelonën për një lëvizje verore.

U njoftua zyrtarisht nga Bianconerët të hënën se Uellsiani do të bashkohej me ta këtë verë, duke nënshkruar një kontratë katërvjeçare përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, është sugjeruar që Juve të mbajë konkurrencë të fortë nga e gjithë Evropa për të siguruar nënshkrimin e tij.

“Real Madridi, Interi, Paris Saint-Germain, Bayern Munich dhe disa bisedime paraprake me Barcelonën ishin zhvilluar .

“Kështu që Ramsey kishte pjesën e sipërme të këtyre negociatave. Duket se Juventusi, i cili gjithmonë ishte zgjedhja e tij e preferuar nga një perspektivë futbolli” ,” tha gazetari i BBC Sport David Ornstein./ORAinfo/

Komento: