Ramush Haradinaj tregon se a pret aktakuzë nga Gjykata Speciale – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ramush Haradinaj tregon se a pret aktakuzë nga Gjykata Speciale

23:34 | 29 Qershor 2020

Ramush Haradinaj ka treguar se a pret aktakuzë nga Gjykata Speciale.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar nëse mund të jetë në mesin e personave të akuzuar nga Gjykata Speciale.

Kjo e fundit ka publikuar propozim-aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë personave të tjerë për kinse kr.ime lufte në Kosovë.

I pyetur nëse ai mund të jetë në mesin e personave që mund të akuzohen nga Gjykata Speciale, Haradinaj tha se nuk pret një gjë të tillë.

“Nuk pres të akuzohem nga Gjykata Speciale”, është shprehur Haradinaj.

Komento: