Rashica e “qon në këmbë” Gjermaninë, shënon golin e dytë

22:17 | 08 Mars 2019

Nuk ka kush që e ndal Milot Rashicën.

Ylli nga Kosova ka arritur të shënoj edhe golin e tij të dytë personal në përballjen kundër Schalkes.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi me anë të Breel Embolo në minutën e 26-të (0-1).

Por në minutën e 31-të vushtrriasi barazoi rezultatin pas një goditje të fortë (1-1). Bremen kaloi në epërsi në pjesën e dytë kur shënoi kapiteni Max Kruse nga penalltia (2-1).

Por në minutën e 73-të të ndeshjes Rashica ka arritur të realizoi edhe golin e dytë personal në këtë takim.

22-vjeçari u shërbye bukur në zonë nga Kruse, ndërsa pasi kaloi një mbrojtës mysafir për mrekulli e dërgoi topin në rrjetë për 3-1.

Me këto dy gola të shënuar ndaj Schalkes, Rashica është ngritur në koutën e gjashtë golave këtë edicion në Bundesliga.