Rastet e fundit me koronavirus vijnë nga këto komuna – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rastet e fundit me koronavirus vijnë nga këto komuna

15:14 | 27 Tetor 2020

Janë konfirmuar 197 raste të reja me koronavirus.

IKSHPK njofton se nga 1.018 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 197 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 92 raste, komuna Fushë Kosovë 17 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 13 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna e Lipjan 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Shtime dhe Viti.

Ndërkqa sot janë shëruar edhe 48 pacientë të tjerë, kurse 3 persona kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Komento: