Rasti i 16 vjeҫares nga Drenasi, reagon ashpër deputetja e VV-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rasti i 16 vjeҫares nga Drenasi, reagon ashpër deputetja e VV-së

14:23 | 08 Shkurt 2019

Rasti i 16 vjeҫares nga Drenasi, është një rast që tronditi të gjithë dhe u prit me reagime të ndryshme.

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë se për shkak të dështimit të institucioneve, kanë kërkuar këtë debat parlamentar për vajzën nga Drenasi që ishte keqpërdorur para dy vjetësh fillimisht nga një profesor e më pas nga polici.

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë se për shkak të dështimit të institucioneve, kanë kërkuar këtë debat.

Kuvendi po mban seancë të jashtëzakonshme në lidhje me rastin e vajzës nga Drenasi.

Kollçaku tha se të tre ishin ata që fëmija do të duhej të kishin më së shumti besim.

Komento: