Rasti i vajzës që tronditi të gjithë, shikoni ҫfarë po ndodh sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rasti i vajzës që tronditi të gjithë, shikoni ҫfarë po ndodh sot

13:31 | 10 Shkurt 2019

Në Tiranë po marshohet kundër keqpërdorimit të vajzës së re.

Dhjetëra pjesëtarë të shoqërisë civile kanë marshuar sot në Tiranë kundër keqpërdorimit ndaj grave dhe vajza, duke marrë shkasë nga rasti i 13 vjeçares nga Kavajë.

Me një banderolë të madhe me një hashtag, ata po marshojnë në drejtim të Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Më shumë se një javë më parë u publikua skandali në shkollën publike “Rilindja”, në Kavajë ku një vajzë 13 vjeçe ishte keqpërdorur nga rreth 8 djem të shkollës.

Komento: