Reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës: “Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës: “Një ikonë e Prishtinës u shua sot”

16:41 | 23 Qershor 2022

“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës.

Ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale, me shumë projekte filmike.

Vdekja e saj ka lënë një boshllëk të madh për miqtë, familjarët e të gjithë ata që e njohur nga afër.

Krahas figurave publike nga fusha e artit e kulturës, për vdekjen e Berishës shprehën ngushëllime edhe disa nga politikanët.

Vlora Çitaku, Blerta Deliu, Uran Ismaili, Adriana Matoshi, Daut Haradinaj, Memli Krasniqi dhe Meliza Haradinaj – kanë qenë disa nga figurat politike që reaguan për vdekjen e regjisores kosovare.

Komento: