Reagon Armando Broja pas lajmeve rreth refuzimit të Shqipërisë dhe marrëdhënies së tij me Sylvinhon

18:44 | 19 Nëntor 2023

Armando Broja reagon pas lajmeve rreth refuzimit të Shqipërisë dhe marrëdhënies së tij me Sylvinhon.

Armando Broja ka reaguar në rrjetet sociale duke theksuar se nuk ka asnjë përçarje mes tij dhe ekipit Kombëtar të Shqipërisë ashtu siç është pretenduar së fundmi në media.

Sulmuesi thekson se mungesa e tij te kuqezinjtë vjen vetëm si pasojë e dëmtimit dhe nuk ka asnjë arsye tjetër.

Ndër të tjera, Broja shprehet se ai dhe Sylvinho e respektojnë njëri-tjetrin, ndërsa nuk mungoi një falënderim i lojtarit të Chelseat për kualifikimin në Euro 2024 që zhvillohet verën e ardhshme në Gjermani.

“Përshëndetje! I gjithë ky lajm i rremë që qarkullon duke thënë se nuk më intereson ekipi kombëtar dhe se unë dhe menaxheri (trajneri) jemi zënë është gënjeshtër e plotë. Unë e dua kombëtaren me gjithë zemër”.

“Isha shumë i mërzitur që m’u desh të humbja një vit të kombëtares për shkak të dëmtimit dhe më pëlqen të besoj se unë dhe menaxheri kemi një marrëdhënie shumë të mirë ku mund të flasim lirshëm dhe me respekt me njëri-tjetrin. Ai ka bërë një punë të mrekullueshme dhe jam personi më i lumtur që shoh Shqipërinë të kualifikohet për Gjermani”.

“Kam shumë respekt për të gjithë stafin dhe lojtarët dhe menaxherin në Shqipëri. Ai nuk më zgjodhi mua jo sepse u prishëm bashkë, por thjesht sepse u lëndova dhe nuk isha në formë. Nuk kam luajtur asnjë lojë që nga kampi i fundit. Ishallah me fitore nesër”, ka shkruar Armando Broja.

Komento: