Reagon Hoxhaj pas ndalimit të zyrtarëve serb në pikën kufitare

15:48 | 11 Maj 2019

Sot autoritetet serbe kanë ndaluar në kufi dy zyrtarë serbë të Qeverisë së Kosovës.

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar pas ndalimit tyre.

“Keqtrajtimi dhe shantazhimi i vazhdueshëm që po u bëhet serbëve të Kosovës nga policia kufitare serbe është pjesë e një kampanje më të gjerë sistematike të Beogradit për frikësimin e atyre që duan të jetojnë në mënyrë paqësore në Kosovë”, ka shkruar Hoxhaj në Tëitter.

Ai theksoi se veprime të këtia të njëpasnjëshme kanë për qëllim destabilizimin e rajonit.

Komento: