Real Madrid dhe Barcelona në “luftë”, shkak ky futbollist – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real Madrid dhe Barcelona në “luftë”, shkak ky futbollist

17:12 | 05 Shkurt 2019

Real Madridi është bashkuar me garën për të nënshkruar Matthijs de Ligt, raporton Don Balon përcjell ORAinfo.

Barcelona është parë si një nga favoritët për të nënshkruar mbrojtësin, pasi ka punuar tashmë me Ajaxin për transferimin e Frenkie de Jong.

De Ligt shihet si një zëvendësim i mundshëm për Gerard Pique, por Real Madrid e sheh edhe Holandezin si një zëvendësim potencial të Sergio Ramos dhe është i gatshëm të rrisë ofertën në një numër më të lartë se Barça./ORAinfo/

Komento: