Real Madrid- Hazard, vjen lajmi “bombë”

16:21 | 18 Janar 2019

Chelsea do të jetë e detyruar të heqë çmimin e kërkuar për sulmuesin ,Eden Hazard në verë në një nxitje të madhe për planet e transferimit të Real Madridit.

Londinezët kanë goditur një vlerësim prej 150 milion funte në magjistarin belg, por çmimi i kërkuar do të bjerë nën 100 milion euro në fund të sezonit, me kontratën e Hazardit që përfundon në 12 muaj, raporton aLe10Sport përcjell ORAinfo.

Hazard nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për tu transferuar për Real Madridin gjatë muajve të fundit dhe ka refuzuar disa zgjatje të kontratës nga Chelsea./ORAinfo/

Komento: