Real Madrid “mposhtë” Man Utd, po e rrëmben ylli e madh

19:46 | 23 Janar 2019

Real Madrid janë vendosur të fitojnë garën me Manchester Unitedin për të nënshkruar mbrojtësin e gjithanshëm, Eder Militao nga Porto, raporton Daily Mail përcjell ORAinfo.

Militao mund të luajë mesfushorin e qendrës së djathtë dhe mesfushorin mbrojtës dhe Devilët e Kuq po kërkonin të aktivizonin klauzolën e lirimit prej 45 milionë funtave (58 milionë dollarë) këtë verë.

Manchester City, Liverpool, Chelsea dhe Everton gjithashtu po monitorojnë Militaon, por ai do të zgjedhë Real Madridin ./ORAinfo/

Komento: