Real Madrid po e transferon “bishën” e sulmit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real Madrid po e transferon “bishën” e sulmit

12:17 | 30 Janar 2019

Real Madridi është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin 21 vjeçar të Benfica, Luka Joviç, raporton AS përcjell ORAinfo.

Futbollisti ka kaluar sezonin në huazim në Eintracht Frankfurt në Bundesliga, dhe Real shpreson të marrë një marrëveshje për të sjellë serbin në verë.

Jovic ka shënuar 18 gola në 25 ndeshje për Frankfurt gjatë kohës së tij të kredisë, thuhet se ka rritur interesin e Barcelonës dhe Bayern Munich, si dhe kampionëve evropianë./ORAinfo/

Komento: