Real Madrid po e transferon yllin e madh

20:52 | 17 Dhjetor 2018

Real Madrid e ka nisur këtë sezon ndër më të doibëit të viteve të fundit.

Ata po synojnë të transferojnë yllin e Sevillas, Pablo Sarabia, shkruan “Mundo Deportivo”, transmeton lajmi.net.

“Los Blancos” mund ta transferojnë lojtarin për shumën e hiq më shumë se 18 milionë eurove.

26 vjeçari i cili luan si mesfushor sulmues ka qenë fantastik me Sevillan që nga transferimi nga Getafe në vitin 2016.

Ai ka realizuar gjashtë gola dhe gjashtë asistime në 16 paraqitje të La Ligas me Sevillën.

Madrilenët po shpresojnë që këtë transferim ta kryejnë qysh në afatin kalimtar të janarit.

Komento: