Real Madrid – Villarreal: Befasi në formacionet zyrtare

15:32 | 05 Maj 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ku Real Madrid pret në shtëpi Villarrealin.

Xhiroja e 36-të në La Liga do të shfaq një duel mjaft interesant në ‘Santiago Bernabeu’, ku skuadra e Real Madrid do të jetë nikoqire e ‘nëndetëses së verdhë’.

Skuadra mysafire luan për të siguruar edhe matematikisht mbijetesën, në një mision mjaft të vështirë në kryeqytet.

Vendasit në anën tjetër kanë të sigurt vendin e tretë në tabelë dhe të pa arritshëm atë të dytin, kështu që luajnë vetëm për të rikthyer rrugën e fitoreve.

Ndeshja mes Real Madrid dhe Villarreal do të luhet sot me fillim nga ora 16:15.

Më poshtë lajmi ua përcjell formacionet zyrtare për këtë duel që pritet të jetë më interesanti i kësaj xhiroje në La Liga.

Real Madrid:

Villarreal:

Komento: