Reali e nis ofertën e parë për Hazard, ‘befason’ me milionat e ofruar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Reali e nis ofertën e parë për Hazard, ‘befason’ me milionat e ofruar

11:39 | 15 Mars 2019

Eden Hazard në afatin e verës pritet të ndërrojë ekip.

Real Madridi i ka nisur përpjekjet për transferimin e Eden Hazardit duke e bërë ofertën e parë në vlerë 82 milionë euro, sipas Sun.

Gjiganti spanjoll e di se Chelsea do ta refuzojë ofertën, por ky është vetëm fillimi i qëllimit të tyre për ta blerë sulmuesin belg, shkruan Sun, përcjell Express.

Përfaqësuesit e Madridit e kanë vizituar tashmë Londrën për të biseduar rreth një marrëveshjeje për superyllin belg.

Chelsea, i cili e shkatërroi 5:0 Dynamo Kievin në Evropa Ligë mbrëmë, reziston ta humbasë yllin e skuadrës, veçanërisht pasi në dy afatet e ardhshme kalimtare nuk ka të drejtë të transferojë lojtarë sepse është i pezulluar nga FIFA.

28-vjeçari e ka pranuar kohë më parë se ëndërron të punojë me Zidanin në Real Madrid dhe i ka refuzuar disa oferta nga të kaltrit për t’u bërë lojtari i tyre më i paguar ndonjëherë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!