Reali ia “terron” Bilbaos, Benzema “hero” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Reali ia “terron” Bilbaos, Benzema “hero”

18:42 | 21 Prill 2019

Real Madrid ka arritur që t”i fitojë tri pikë të vlefshme sot.

Real Madridi e ka mposhtur 3 me 0 Athletic Bilbao në kuadër të La Liga-së. Pjesa e parë përfundoi pa gola, gjersa në të dytën u shënuan tre.

Karim Benzema ishte tejet i disponuar për lojë, duke arritur të realizonte het-trik për Real Madridin (47’, 76’ dhe 90’+1).

Pas javës së 33-të, Real Madrid gjendet në vendin e tretë me 64 pikë.

Komento: