Reali mbetet me “gishta në gojë”, Ajax po ia merr super-futbollistin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Reali mbetet me “gishta në gojë”, Ajax po ia merr super-futbollistin

20:59 | 24 Maj 2019

Ajax është i përgatitur për të blerë Martin Odegaard, futbollistin e ri të Real Madridit për 20 milionë, zbulon AS.

Gjigantët holandezë janë duke u përgatitur të humbasin një mori yjesh të rinj me drejtimin e Ligës së Kampionëve dhe ta shohin Odegaardin si një zëvendësim të mundshëm, përcjell ORAinfo.

Odegaard është paraqitur për Vitesse këtë sezon dhe ka impresionuar, me Ajaxin të gatshëm të paguajë për ta vendosur atë përgjithmonë, megjithëse me një klauzolë blerjeje që mund të aktivizohej pas dy sezonesh./ORAinfo/

Komento: