Refuzoi Milanin, por ja çfarë po ndodh me Ibrahimovicin

14:32 | 22 Dhjetor 2018

Paga e Zlatan Ibrahimoviqit me LA Galaxy mund të jetë më e madhe në historinë e ligës, raporton ESPN.

Ibrahimoviç njoftoi më parë këtë javë se ai kishte ri-nënshkruar me ekipin nga MLS pasi thuhet se ishte vëzhguar dhe përcjell me interes nga AC Milan përcjell ORAinfo.

Ylli është në linjë për të marrë mes $ 7 milion (£ 5,5 milion) dhe $ 7,5 milion, e cila mund të lartë paga e mëparshme Kaka e rekord prej $ 7.17 milion.

Këtë gjë edhe e ka kërkuar sulmuesi, i cili ka pranuar se dëshiron të pensionohet te LA Galaxy./ORAinfo/

Komento: