Refuzon Milanin!!

17:10 | 19 Janar 2019

AC Milan kanë pasur një ofertë të refuzuar për mesfushorin e Napolit, Amadou Diawara, përcjell ORAinfo.

Rossonerët janë në prag të nënshkrimit të nënshkrimit të Krzyszstof Piatek nga Genoa, me një marrëveshje të afërt për të përfunduar. Pavarësisht nga kjo, Milan nuk po kërkojnë t’i japin fund biznesit të tyre të transferimit këtë muaj dhe po shohin më shumë nënshkrime.

Rossonerët kanë pasur një ofertë për Amadou Diawara të refuzuar nga Napoli.

Në orët e hershme të djeshme kur Milan i ofroi Alen Haliloviçit dhe Andrea Bertolacit në Genoa për Piatek, ata gjithashtu bënë një ofertë kredie për të nënshkruar Diawara nga Napoli. Marrëveshja kishte për qëllim të nënshkruante lojtarin përgjithmonë verën e ardhshme. Por, Napoli ka refuzuar ofertën e Milanit./ORAinfo/

Komento: