Renea arreston deputetin dhe polic grek, kjo ishte arsyeja

14:43 | 08 Dhjetor 2018

Policia shqiptare ka arrestuar dy grek sot në qytetin e Gjirokastrës.

Deputeti grek Nikolas Nikola dhe polici që e shoqëronte janë kapur me armë në Gjirokastër.

Ata janë shoqëruar nga polici në Komisariatin e Gjirokastrës pasi nuk e kishin deklaruar armën në doganë.

Mësohet se të dy ishin duke shkuar në Gjiroksatër për të marrë pjesë në ceremoninë e të 40-ave të Konstandinos Kaçifas.

Komento: