Revolucion te Juventusi, këta janë emrat “gjigantë” që po zbarkojnë në Torino – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Revolucion te Juventusi, këta janë emrat “gjigantë” që po zbarkojnë në Torino

13:33 | 22 Maj 2019

Është e qartë se tregu i transferimit të Juventusit do të përcaktohet kryesisht nga identiteti i trajnerit i cili do të zëvendësojë Massimiliano Allegri në stadiumin Allianz, megjithatë, disa strategji tashmë janë planifikuar dhe do të vazhdojnë pavarësisht nga emri i ‘atij të zgjedhur’ .

Do të jetë një anë fizike e Juventusit, e aftë për të kombinuar cilësinë me shumë sasi dhe prestigj, siç raportohet nga Gazzetta dello Sport. Nevoja, e theksuar tashmë nga Allegri, gjen konfirmim në lëvizjet e para të kryera nga drejtori sportiv Fabio Paratici.

Masa e bërë për Milinkoviç-Saviç, me të cilën tashmë do të ishte arritur një marrëveshje paraprake, është një shembull i qartë për këtë. Serbi është një lojtar teknikisht i aftë, por mbi të gjitha ndikon ndeshjet dhe ndihmon ekipin e tij me fizikalitetin e tij,përcjell ORAinfo.

Dhe të gjithë lojtarët e tjerë të shënjestruar nga Juventusi kanë të njëjtat karakteristika si serbi: Pogba është një lojtar shumë i ngjashëm, si dhe bashkatdhetari i tij Rabiot. De Ligt është një mbrojtës qendror që kombinon teknikën dhe prestigjin si Icardi, një emër i nxehtë për sulmin.

Vlerësime më të sakta do të bëhen pas zgjedhjes së menaxherit të ri, madje edhe në tregun e daljes. Pozita e lojtarëve të nivelit të lartë që kanë një treg, si Dybala dhe Pjanic, varen nga trajneri i ri. Megjithatë, nëse dikush do të paraqiste një kontroll të pakundërshtueshëm ndaj Bianconerëve, duket se të gjithë mund të largohen nga klubi, përveç Ronaldos dhe Chiellinit./ORAinfo/

Komento: