Riberi largohet nga Evropa, befason me ekipin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Riberi largohet nga Evropa, befason me ekipin e ri

17:03 | 15 Prill 2019

Ylli francez po largohet nga Bayern Munich.

Frank Ribery po luan sezonin e fundit me Bayern Munich.

Francezi do të largohet nga skuadra gjermane pas shumë sezonesh në Gjermani. Sipas asaj që raporton “Kicker”, Ribery është pranë kalimit te skuadra e Al’ Sadd.

Skuadër që militon në kampionatin e Katarit mund të jetë ekipi i tij i ardhshëm duke i dhënë kështu fund futbollit të luajtur në Evropë.

Palët janë pranë arritjes së akordit dhe në ditët në vijim mund të vi dhe zyrtarizimi i tij me skuadrën e re.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!