Richarlison – Milan, vjen lajmi bombë nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Richarlison – Milan, vjen lajmi bombë nga Italia

09:58 | 23 Prill 2019

Milan është duket përcjell lojtarin e Evertonit, Richarlison që një kohë, por me kalimin e kohës braziliani është duke u bërë një dëshirë gjithnjë e më të komplikuar për rossonerët.

Investimi 55 milionë i Evertonit doli të ishte i drejtë dhe blerja e tij nga Ëatford ishte një kryevepër sepse me golin e shënuar kundër Manchester United, Richarlison arriti një numër 13 gola dhe 2 asistime në Premier League, në të cilën ai shtoi një gol në FA Cup.

Milan janë në kontakt me agjentin e lojtarit, por blerja e tij duket se nuk do të jetë e lehtë.

Gjatë dy ditëve të fundit, Everton pati një takim me agjentët e lojtarit: çmimi vazhdon të rritet dhe sot ai nuk konsiderohet si i shitshëm përballë ofertave më të vogla se 75 milionë euro, pasi klubi beson se një klub i lartë britanik mund të dorëzojë një ofertë prej 80 milionë për ish-lojtarin e Fluminese, përcjell ORAinfo.

Kjo është një shumë e madhe për Milanin, i cili do të bëjë vlerësimet e tyre, por deri më sot nuk kanë bërë një hap përpara. Kërkesa e Richarlison është që të luajë edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve me çdo kusht, përndryshe, ai nuk do të largohet nga Everton, një lloj detyrimi i vënë nga lojtari përballë një transferimi të mundshëm në San Siro.

Me pak fjalë, Richarlison është një lojtar i komplikuar për Milanin. Nëse Rossonerët duan të hyjnë në garë ata duhet të jenë në gjendje të garojnë në Ligën e Kampionëve. Por duke pasur parasysh çmimin e vendosur nga Everton, mund të mos jetë e mjaftueshme. /ORAinfo/

Komento: