Rikthehen temperaturat e ngrohta, ja çfarë moti na pret sot

08:06 | 28 Shkurt 2019

Nga sot rikthehen temperaturat e larta dhe me diell.

Sipas Institutit, sot do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell, i cili tashmë po kthehet mbi vendin tonë.

Meteorologët parashikojnë intervale më të gjata me diell, ndërsa gjatë së premtes dhe së shtunës mund të ketë reshje të dobëta shiu.

Për ditën e sotme, parashikohet mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Temperaturat minimale do të luhaten nga -2 deri në 15 gradë celsius.

Ndërkaq për nesër parashikohet mot me vranësira dhe me diell. Ndërsa në mbrëmje vranësirat do të shtohen dhe priten reshje të dobëta shiu në disa vende.

Komento: