Rikthehet i ftohti, shikoni çfarë temperatura na presin nesër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rikthehet i ftohti, shikoni çfarë temperatura na presin nesër

21:39 | 05 Shkurt 2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesish i vranët.

Vende-vende pritet që të ketë riga shiu dhe fjolla të dobëta bore, përcjell ORAinfo.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

“Shtypja atmosferike do të pësoj ulje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, bën të ditur IHMK. /ORAinfo/

Komento: