River Plate – Boca Juniors, zbulohen formacionet zyrtare

19:56 | 09 Dhjetor 2018

River Plate dhe Boca Juniors kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Dy klubet më të mëdha argjentinase do të luajnë mes vete në finalen e madhe të Copa Libertadores.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Boca Juniors ka përfunduar me barazim 2-2, ndërsa sot zhvillohet akti i dytë final.

Edhe pse River Plate është në cilësinë e vendasit ndeshja do të zhvillohet në Santiago Bernabeu pasi në Argjentinë kishte shumë eksese dhe zhvillimi i finales ishte i pamundur.

Për këtë ndeshje finale, e cila pritet të fillojë nga ora 20:30, trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.

River Plate: Armani; Montiel, Maidana, Pinola, Casco; Perez, Ponzio; Fernandez, Palacios, Martinez; Pratto.

Boca Juniors: Andrada; Buffarini, Magallan, Izquierdoz, Olaza; Nandez, Barrios, Perez; Pavon, Benedetto, Villa;

Komento: