Rojtari i një fabrike gjendet i vdekur, policia jep detaje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rojtari i një fabrike gjendet i vdekur, policia jep detaje

12:27 | 13 Prill 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në komunën e Rahovecit.

Rojtari i Fabrikës “Fatmir Comerc”, është gjendur pa shenja jete.

Sot rreth orës 08:00 të mëngjesit, pronari i fabrikës në fjalë ka njoftuar policinë e Kosovës, se viktimen e kishte gjetur në një barakë.

Datë 13.04.2021 rreth orës 08:00, nga pronari I fabrikës ,,Fatmir Commerc’’ që gjendet në fshatin Hoçë e Madhe, KK. Rahovec, është pranuar njoftim, se rojtari që kryen shërbim – sigurim në këtë fabrikë është gjetë I vdekur në një barakë.

Vendit të ngjarrjës I është përgjigjur fillimishtë patrulla policore nga Stacioni policer – Rahovec, si dhe hetuesit Rajonal, po ashtu dhe emergjenca mjekësore, e cila ka konstatuar vdekjën e personit.

Më urdhëresë të prokurorit kujdestar trupi I pajetë dergohet në IML-e për obduksion”, ka njoftuar Nysret Gjurkaj nga Policia e Kosovës.

Komento: