Roma ia “bën terr” Milanit me lajmin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma ia “bën terr” Milanit me lajmin e fundit

20:27 | 01 Shkurt 2019

Sulmuesi i Romës,Edin Dzeko i është dhënë një dënim me dy ndeshje mos lojë në Kupën e Italisë dhe është gjobitur me 10,000 € për sjelljen e tij të keq kundër Fiorentina të mërkurën përcjell ORAinfo.

Faqja zyrtare në Twitter i Romës konfirmoi se Dzeko ishte dënuar për ‘përdorimin e gjuhës ofenduese ndaj një vendimi të arbitrit.

Megjithatë, boshnjaku është i lirë të përballet me Milanin në Serie A këtë të diel, pasi akuzat lidhen me një garë të ndryshme./ORAinfo/

Komento: