Roma ia “terron” Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma ia “terron” Milanit

22:40 | 08 Shkurt 2019

Roma ka arritur të iu kthehet fitoreve.

Romakët kanë arritur të kthehet te fitorja pas mposhti si mysafirë Chievon me rezultat 3-0.

Ata e nisën ndeshjen shumë mirë duke shënuar me El Shaarawyn që në minutën e 9-të. Vendasit provuan të kthehen në lojë, por Roma shënoi edhe golin e dytë.

Dzeko ka arritur të shënojë në minutën e 18-të.Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Më të filluar pjesa e dytë Roma e shënoi edhe golin e tretë me Kolarov.

Deri në fund të ndeshjes nuk kishte më gola dhe Roma i siguroi tri pikë që e dërgojnë në pozitën e katërt përkohësisht me 38 pikë.

Komento: