Roma jep lajmin drithërues Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma jep lajmin drithërues Milanit

17:43 | 01 Shkurt 2019

Kthimi i kapitenit në momentin më të vështirë.

Të dielën e ardhshme, Daniele De Rossi pritet të luajë kundër AC Milan nga minuta e parë e ndeshjes pas tre muajve jashtë fushës, duke vuajtur nga një inflamacion i kërcit të tij përcjell ORAinfo.

Di Francesco donte të menaxhonte kthimin me kujdes më të madh, por me mungesën e Nzonzi dhe Cristante si rezultat i një pezullimi, nuk ka rrugëdalje.
[
Nëse mjekët japin përparim, De Rossi do të jetë në fushë që nga fillimi, me Lorenzo Pellegrini në anën e tij./ORAinfo/

Komento: