Roma kopjon Milanin, ja çfarë ka bërë Di Francesco – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma kopjon Milanin, ja çfarë ka bërë Di Francesco

18:46 | 03 Shkurt 2019

Patrik Schick mund të vendoset në formacion 4-3-3, pasi Roma pasqyron taktikat e Milanos për të vënë Daniele De Rossi në mesfushë.

Eusebio Di Francesco është i detyruar të ndryshojë krejtësisht ekipin e tij, pasi Bryan Cristante dhe Steven Nzonzi janë të dy pezulluar, me Cengiz Under, Diego Perotti dhe Juan Jesus të lëndur përcjell ORAinfo.

Ideja fillestare kishte qenë ruajtja e formacionit 4-2-3-1 me Alessandro Florenzi në një rol më të avancuar si pjesë e tridentit mbështetës me Nicolò Zaniolo dhe Stephan El Shaarawy.

Megjithatë, Sky Sport Italia tani sugjeron se Roma do të kopjojë sistemin 4-3-3 të Milanit, duke i dhënë më shumë përparësi në mesfushë De Rossi, i cili nuk ka filluar për tre muaj për shkak të një problemi në gju./ORAinfo/

Komento: