Roma me fitore të thell kundër Empolit

22:58 | 17 Shtator 2023

Roma deklason Empolin e Berishës, shënon fitoren e parë në Serie A.

Roma e ka deklasuar me rezultat 7-0 skuadrën e Empolit për ta arritur fitoren e parë pas kritikave të shumta që ju bën atyre pë rezultate kohëve të fundit. Dybala (2’, 55’), Sanches (8’), Grassi (35’ autogol), Cristante (80’), Lukaku (82’) dhe Mancini (86’) shënuan golat për Romën

Roma ka marrë tri pikët e para në Serie A pas dy barazimeve dhe një humbje në tri ndeshjet e mëparshme të këtij sezoni.

Skuadra e Jose Mourinhos ka deklasuar me rezultat 7-0 skuadrën e Etrit Berishës, Empolin.

Qysh në minutën e dytë Roma do të shënonte pasi që Empoli shkaktoi penallti. Paulo Dybala u tregua i saktë nga penalltia për të shënuar golin e parë në këtë ndeshje.

Komento: