Roma me këtë skuadër synon t”ia bëjë “zi” Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma me këtë skuadër synon t”ia bëjë “zi” Milanit

18:17 | 02 Shkurt 2019

Roma është dashur për të thirrur dy lojtarë të rinj për të mbushur boshllëqet kundër Milanit.

Probleme ka më shumë në mesfushë, pasi Steven Nzonzi dhe Bryan Cristante janë pezulluar përcjell ORAinfo.

Daniele De Rossi kthehet nga lëndimi dhe do të duhet të fillojë me Lorenzo Pellegrini.

Cengiz Under, Diego Perotti dhe Juan Jesus janë jashtë fushës, por Antonio Mirante është përsëri në dispozicion si portier i dytë .

Trajneri Eusebio Di Francesco ka ftuar lojtarët e ekipeve rinore 17-vjeçare Alessio Riccardi dhe Gianmarco Cangiano.

Skuadra rome kundër Milanit: Olsen, Fuzato, Mirante, Karsdorp, Kolarov, Marcano, Santon, Fazio, Florenzi, Manolas; Lorenzo Pellegrini, De Rossi, Çoriç, Zaniolo, Pastore, Riccardi; Dzeko, Schick, Kluivert, Cangiano, El Shaarawy./ORAinfo/

Komento: