Roma merr lajmin më të mirë të vitit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma merr lajmin më të mirë të vitit

15:26 | 05 Shkurt 2019

Skuadra e Romës tani ka marrur lajmin më të mirë të vitit.

Romës më në fund i është dhënë drita jeshile për të filluar punën në projektin e tyre të ri të stadiumit.

Llogaria zyrtare e Tëitter e Stadio della Roma konfirmoi të martën se raporti i Universitetit Politeknik të Torinos se si zona përreth e vendit të propozuar do të merrej me rrjedhën e trafikut ishte ‘pozitiv’, ndërsa stadiumi ‘do të ndërtohet’.

“Stadio della Roma do të shkojë përpara dhe përkrahësit, nëse duan, mund të prishin një pjesë të terrenit në fillim të këtij viti,” tha kryebashkiakja e Romës, Virgina Raggi pas prezantimit të raportit, përcjell lajmi.net.

“Ne nuk jemi kundër veprave apo veprave të mëdha, stadiumi është një prej tyre, por ne jemi në favor të veprave të dobishme që sjellin përfitime për qytetin dhe qytetarët e saj, si në këtë rast ku një pjesë e qytetit do të përmirësohet.

“Reduktimi i madhësisë nuk do të ndikojë në lëvizshmërinë. Projekti i stadiumit konfirmon se zgjedhja e lëvizshmërisë së qëndrueshme është rruga e duhur për të marrë.”, ka thënë me tej ajo.

Komento: