Roma merr super-lajmin

14:22 | 08 Maj 2019

Presidenti i Romës, James Pallotta ka shprehur shpresën se stadiumi i ri i klubit të tij mund të hapet në mes të 2022.

Projekti Stadio dello Roma ka kohë që është në tubacion, por burokracia dhe skandali i korrupsionit e kanë penguar atë që të ecë përpara, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Pallotta thotë se ka shpresa është që stadiumi do të jetë gati në vitin në 2022.
“Është një hapësirë e madhe dhe do të jetë stadiumi më i përdorur në të gjithë Evropën Jugore.

“Shpresa është që të ketë aprovime të mbyllura deri në qershor dhe pastaj të hapen stadiumin në mes të vitit 2022, duke krijuar një vend të ri jo vetëm për ekipin, por për partnerin AEG për të mbajtur festivale muzikore dhe më shumë”, ka thënë presidenti i romakëve./ORAinfo/

Komento: