Roma-Milan, befasi në formacione – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma-Milan, befasi në formacione

16:01 | 03 Shkurt 2019

Beteja për një vend në top katërshen e Serie A do të zhvillohet sonte në Stadio Olimpico, pasi Roma do të presë AC Milan në një përpjekje për të arritur atë pozitë.

Roma është kthyer nga përulja e tyre shokuese 7-1 nga ekipi i Fiorentinës, me pozicionin e menaxherit Eusebio di Francesco tani nën shqyrtim të rreptë përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, rossonerët po kalojnë më mirë se romët. Ata e mposhtën Napoli 2-0 duke lënë partenopei jashtë Coppa Italia.

Megjithatë, lojtarët e Rino Gattuso kanë fituar vetëm 2 nga pesë ndeshjet e fundit të ligës.

Një fitore e Milanit potencialisht mund të mbyllë ndeshjen mes tyre dhe rivalëve të tyre të ashpër Inter.
Një fitore për Romët megjithatë, do t’i çojë ata në vendin e katërt dhe dy pikë larg Milanit, në proces.

Grupet e parashikuara:

AC Milan: Donnarumma; Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu.

Roma: Olsen; Santon, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Pellegrini; Florenzi, Zaniolo, El Shaarawy; Dzeko./ORAinfo/

Komento: