Roma synon ta transferoj këtë super-lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma synon ta transferoj këtë super-lojtar

19:25 | 05 Janar 2019

Roma do ta bëjë një transferim të madh në afatin e janarit.

“Football Italia”raporton se skuadra nga kryeqyteti i Italisë janë duke u interesuar për shërbimet e mesfushorit të Beisktas, Oguzhan Ozyakup.

Thuhet se 26 vjeçari veçse është pajtuar për një kalim në “Olimpico” dhe mbetet të arrihet marrëveshja me skuadrën.

Ozyakup ka thënë se do të kishte dëshirë të luante krahas bashkëvendasit të tij, Cengiz Under.

Për një ofertë zyrtare thuhet se Roma duhet të ofrojë rreth 10 milionë euro në mënyrë që të ketë sukses.

Ozyakup kishte kaluar disa kohë edhe në Arsenal, kur ishte i ri, në akademinë e “gunners

Komento: