Roma tronditë Milanin, po ia merr sulmuesin që e kërkoi vite me radhë

21:02 | 13 Janar 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Corriere dello Sport, Roma është e gatshme të bëjë një lëvizje për kapitenin e Torinos ,Andrea Belotti – pasi ata kërkojnë një trashëgimtar të Edin Dzeko përcjell ORAinfo.

Dzeko nuk po bëhet më i ri dhe prandaj Giallorossi e ka identifikuar Belottin si njeri që ta zëvendësojë atë në të ardhmen.

Megjithatë, Belotti nuk do të jetë i lirë për Romakët derisa këta të fundit duhet të paguajnë mbi 50 milion euro.
Kujtojmë se për Belottin ka qenë i interesuar edhe Milan që një kohë të gjatë./ORAinfo/

Komento: