Romagnoli befason: Ky njeri më mësoi artin e mbrojtjes

21:24 | 18 Dhjetor 2018

Mbrojtësi i Milanit, Alessio Romagnoli ka zbuluar se ish-trajneri i rossonerëve, Siniša Mihajlović është menaxheri më i mirë që ai ka luajtur dhe ai e ka mësuar më së shumti përcjell ORAinfo.

Kohët e fundit Romagnoli po bisedonte me Eleven Sports dhe u pyetën se kush i ka mësuar atij artin e mbrojtjes së më shumë gjatë viteve.

Italian zbuloi se Mihajloviq ka pasur ndikim të madh në lojën e tij.

Ai tha: “Mihajlovic është ai që më ka mësuar më shumë nga të tjerët, përveç Bonucci dhe Chiellini, por mendoj se ju mësojnë më shumë si trajnerë sesa me shokët e tuaj”, ka përfunduar mbrojtësi italian.

Kujtojmë se Romagnoli është njëri ndër futbollistët kryesor të Milanit, por që kohëve të fundit u përball me lëndime./ORAinfo/

Komento: