Romagnoli në stilin e një kapiteni të vërtetë, ja çfarë ka bërë pas ndeshjes, Milan-Empoli – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Romagnoli në stilin e një kapiteni të vërtetë, ja çfarë ka bërë pas ndeshjes, Milan-Empoli

19:06 | 23 Shkurt 2019

Alessio Romagnoli ka provuar veten në fushë gjatë dy muajve të fundit dhe është bërë një nga pjesët më të rëndësishme të ekipit të Gennaro Gattuso në AC Milan.

Sezonin e kaluar, ai u bë kapiteni i klubit pas largimit të Leonardo Bonucci dhe ai ka marrë përgjegjësinë shumë mirë. Megjithatë, ai jo vetëm që tregon cilësitë e tij në fushë, por edhe në aspekte të tjera përcjell ORAinfo.

Pas ndeshjes kundër Empolit, një djalë i vogël arriti të shmangë mbikëqyrjen e kujdestarëve në San Siro. Ai u ngjit mbi gardhe dhe hyri në fushë, duke drejtuar Romagnoli.

Numri 13 i Milanit fillimisht ishte i befasuar nga ky djalë i panjohur, pasi që stafi i sigurisë ka ndërhyrë dhe për të hequr atë nga fusha.
Romagnoli pastaj e qetësoi situatën dhe e plotësoi dëshirën e fëmijës, duke e dhuruar atë fanellën e veshur me një ndeshje dhe duke e përqafuar atë më pas përpara “dorëzimit” të djalit tek kujdestarët./ORAinfo/

Komento: