Ronaldo-Inter, vjen lajmi i papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ronaldo-Inter, vjen lajmi i papritur

19:41 | 01 Janar 2019

Drejtori i Interit, Piero Ausilio thotë se klubi nuk do të kishin qenë kurrë në gjendje të përballojë çmimin e Cristiano Ronaldon pasi portugezi u bë në dispozicion në fillim të këtij viti, raporton Tuttosport përcjell ORAinfo.

Sulmuesi u bashkua me kampionët e Serie A nga Real Madrid pas përfundimit të fushatës 2017-18, dhe që atëherë është vërtetuar që nuk është çudi që të jetë një përforcim i zgjuar për kampionët italian.

Ausilio, megjithatë, në një intervistë të gjerë, pranoi se rivalët e Juventusit me bazë në Milano nuk do të kishin qenë në gjendje të grumbullonin fuqinë financiare për të nënshkruar dhe për të ruajtur Ronaldon, pavarësisht interesit të tyre./ORAinfo/

Komento: