Ronaldo jep një deklaratë para derbit me Torinon

17:49 | 15 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo do të përjetojë Derby della Mole e tij të parë këtë mbrëmje .

Kjo do të jetë përballja e parë e Torinos për CR7 dhe ai i rrëfeu Tuttosport sse sa i rëndësishme është ky derbi përcjell ORAinfo.

“Kam mësuar se tifozët e Juventus refuzojnë të humbasin dy ndeshje: kundër Interit dhe Torino. Humbja është gjithmonë e keqe, nuk më pëlqen.

“Derbi është gjithmonë një rast i madh, kështu që ne duhet ta fitojmë “, ka thënë portugezi.

Derbi i Lisbonës nuk ishte një rast i vërtetë për produktin rinor të Sporting CP, pasi ai luajti vetëm rivalët Benfica një herë në një humbje 2-0 në shtëpi në dhjetor 2002.

Ronaldo ka luajtur 11 edicionet e Manchester Derby nga 2003-09, duke përfshirë një në FA Cup, dhe doli me një bilanc prej shtatë fitore, një barazim dhe tre humbje. mMë e rëndësishmja, ai shënoi katër gola në këto ndeshjet dhe siguroi dy asistime.

Kur ai hyri në Real Madrid, derbi me fqinjët Atletico Madrid ishte edhe më i zjarrtë.

Në 31 nga ato përballje në të gjitha garat, që përfshinin dy Finalja e Ligës së Kampionëve, Ronaldo gjeti rrjetin 22 herë së bashku me tetë asistime./ORAinfo/

Komento: