Ronaldo me super-gol ndaj Zvicrës

21:26 | 05 Qershor 2019

Po zhvillohet ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës.

Portugalia ka kaluar në epërsi kundër Zvicrës në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, e cila po zhvillohet momentalisht në Porto.

Cristiano Ronaldo shënoi për 1:0 në minutën e 25-të duke realizuar një gol fantastik nga goditja e dënimit.

Portugali 1:0 Zvicër.

Komento: