Ronaldo nuk u kursen fjalët, “trondit” Realin me deklaratën e fundit

10:53 | 10 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo, beson se ai ka marrë vendimin e duhur në kohën e duhur për t’u bashkuar me Juventusin.

Juve tronditi botën e futbollit me marrëveshjen prej 112 milionë eurosh për të nënshkruar Ronaldon nga Real Madrid gjatë verës, dh CR7 pranon se ai ‘ndjeu një lidhje’ me Bianconerët kur ai u përball me ta në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar përcjell ORAinfo.

“Torino është sigurisht ndryshe nga Madridi. Është më i vogël, por i çuditshëm. Më pëlqen vendi, njerëzit dhe klubi.

“Juventusi është fantastik dhe i organizuar, me lojtarë të mëdhenj. Unë u impresionova menjëherë nga ata.

“Kam pasur disa oferta për të lënë Madridin. Unë kurrë nuk do të them se cilat, por Juventusi është një klub i madh. Ata kanë shumë histori. Dy finale të Ligës së Kampionëve, shtatë tituj të Ligës …

“E dija atmosferën e stadiumit të tyre. Do të luaja në Itali disa herë më parë.
“Ndjeva një lidhje dhe pastaj gjithçka tjetër rodhi. Unë nuk mund të jem 100 për qind i sigurt se unë isha duke u bashkuar me klubin më të mirë në botë, pasi kam kaluar nëntë vjet në Madrid, por jam 100% i sigurt se kam marrë vendimin e duhur në kohën e duhur.

“Juve janë të ndryshëm nga të gjithë të tjerët në shumë mënyra, madje edhe në mënyrën se si ata trajtojnë mua. Detaje të vogla bëjnë një ndryshim të madh.

“Megjithatë, preferoj të theksoj ngjashmëritë. Manchester United, Real dhe Juve janë skuadrat më të larta në vendet e tyre përkatëse, por këtu rrugët janë të ndara.

“Ekipet italiane, për shembull, tentojnë të mbrojnë më shumë në fushë, ndërsa gjërat janë shumë më të relaksuar larg nga futbolli në Spanjë”, ka përfunduar portugezi./ORAinfo/

Komento: