Ronaldo po e sjellë yllin e madh të Realit në Juventus

10:04 | 21 Janar 2019

Cristiano Ronaldo, shpreson të joshë ish-bashkëlojtarin e Real Madridit Marcelo te Juventusi.

Çifti mbetet miq të fortë pas kohës së tyre së bashku në Santiago Bernabeu Sport raporton këtë mëngjes se Ronaldo dëshiron ta Marcelon për Torino përcjell ORAinfo.

Marcelo është kontraktuar me Los Blancos deri në vitin 2022, pas nënshkrimit të një marrëveshjeje të re me klubin në shtator 2017, duke deklaruar në atë kohë që ai donte t’i jepte fund karrierës së tij në kryeqytetin spanjoll.

Megjithatë, Ronaldo është i vendosur të ndryshojë mendjen e shokut të tij, dhe sipas këtyre raporteve ai ka folur rregullisht me brazilianin për një kalim të mundshëm në Serie A./ORAinfo/

Komento: