Ronaldo të dalë negativ 24 orë para ndeshjes me Barcelonën, kjo është e vetmja shpresë e Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ronaldo të dalë negativ 24 orë para ndeshjes me Barcelonën, kjo është e vetmja shpresë e Juventusit

15:26 | 22 Tetor 2020

E vetmja shpresë e Juventusit është që Ronaldo të dalë negativ 24 orë para ndeshjes me Barcelonën.

Testi që bëri dje Cristiano Ronaldo për COVID-19 është kthyer sërish pozitiv.

Rezultati nuk e ndryshon veçanërisht situatën. Juventus shpreson se portugezi do të dalë 24 orë para ndeshjes kundër Barcelonës, në mënyrë që të jetë e mundur të paraqitet në fushë, raporton Di Marzio.

Në çdo rast, testi përfundimtar për të dalë nga izolimi është planifikuar për nesër, pasi kanë kaluar 10 ditë prej kur doli pozitiv.

Nëse ai shërohet, atëherë ai mund t’i japë fund izolimit. Ekipi gjithashtu do t’i nënshtrohet testit dhe në rast të rezultateve negative do të përfundojë edhe izolimi i tyre brenda hotelit.

Komento: