Ronaldon shokon të gjithë, ia dërgon një mesazh Messit

10:18 | 10 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo ka rrëfyer për Tuttosport për muajt e parë në Juventus përcjell ORAinfo.

“Unë jam i lumtur këtu, qyteti është i freskët, i ndryshëm dhe më i vogël se Madridi, por më pëlqen. Tifozët janë të mahnitshëm dhe lojtarët janë të mirë: ata janë të përulur dhe ata duan të punojnë shumë. Ne jemi si një familje, është e gjitha e madhe “.

“JUVE – “Kam pasur mundësi të tjera, por kam zgjedhur Juventusin sepse janë një skuadër e fortë. “
Ata kanë bërë mirë punën në Ligën e Kampionëve dhe kanë fituar shtatë tituj të njëpasnjëshëm. Më pëlqen atmosfera në Itali dhe qasja me Presidentin Agnelli ishte e rëndësishme “.

“REAL- “Nuk po mendoj të luaj kundër tyre. Nuk më intereson. Dua të fitoj me klubin tim, nuk e harroj të kaluarën time, por unë jam i përqendruar te Juventusi “.

Ronaldo gjithashtu foli edhe për Topin e Artë me La Gazzetta Dello Sport, duke shtuar: “Kur e fitova, mendoj se e merita atë për atë që bëra. Nëse nuk e fitoj, nuk është fundi i botës. Jam e zhgënjyer, por jeta vazhdon. Unë dua të bëj çmos për ta fituar atë vitin e ardhshëm “.

MESSI – “Nuk më mungon, ndoshta atij i mungoj .Ndoshta ai ka nevojë për mua. Dua ta shoh atë të luajë në Itali. Ai duhet të bëjë të njëjtën gjë dhe unë e pranoj sfidën “, ka shtuar ylli portugez./ORAinfo/

Komento: